Xawery Żuławski

5,9
750 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Xawery Żuławski

Nie ma bogatego dorobku, ale te dwa filmy pozytywnie odróżniają się od mizerii polskiej kinematografii współczesnej. Świetne pomysły, wspaniała realizacja, rewelacyjne ujęcia, ciekawe efekty specjalne – to poziom światowy a nie polski. Szkoda, że w dorobku tylko dwa filmy, ale miejmy nadzieję, że w przyszłości dzieła Xawerego pojawiać się będą częściej. Stary Żuławski może od syna uczyć się jak robić filmy.

Pseudoautochton

mózg cię chyba boli

Pseudoautochton

Jeden z najlepszych polskich reżyserów?!!! Zawturuję swojemu przedmówcy i dołożę swoje 3 grosze: weź rozpęd i p........j barana w ścianę!

scorpio84

musisz mi przyprowadzić tego barana ze swojego chlewku, a poza tym nie krzywdzę zwierząt

Pseudoautochton

Jest tyle wart co stek absurdalnych scen w Krew z Krwi ;)

Pseudoautochton

Powieliłbym post autora wątku, gdybym miał wyrazić swoje zdanie, dlatego napiszę tylko, że optuję za wypowiedzią Pseudoautochton'a... Kochani, być może styl reżysera nie przypada wam do gustu. W tym wypadku z całego serca proszę, by przerzucić się w swoje "klimaty", a filmy Xawerego zostawić tym, do których przemawia jego twórczość. Irytujące jest jak wiele agresywnych na jego temat opinii krąży po forach, mimo, że na takie obsmarowywanie facet z pewnością sobie nie zasłużył (nawet jeżeli nudziłeś/aś się podczas oglądania filmu, a jedyna dobra scena to "ta z kolą").

Endymion

Ja więc nie będę wytaczał ciężkich dział i cenzurowanych przekleństw (by nie zgłoszono nadużycia:D) i powiem tyle, że zgadzam się z Endymionem - są ludzie, którzy lubią, są tacy, którzy nie. Moje osobiste zdanie jest takie, że żałować należy okropnie, że pan Żuławski zajął miejsce jakiejś młodej, ambitnej, kreatywnej osoby w łódzkiej filmówce:). Krótko mówiąc - nie lubię. Ale może i nie rozumiem:D.
Tak czy siak tym postem chciałem bardziej powiedzieć, że właśnie - nie powinno się wylewać pomyj na Filmwebie na każdego, kto ma inne zdanie niż my, taka konkluzja dydaktyczna. Dlatego kompletnie się pod tym względem zgadzam z Endymionem:). Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
pantrupek

Ludzie z skąd w Was tyle nienawiści, agresji. Przez takich ludzi czasami wstydzę się, że jestem Polką. Jak ktoś ma inne zdanie od Waszego, to już jest głupi i trzeba zwracać się do niego, tak bardzo pospolitymi, epitetami? Ach, szkoda gadać...

Ja się wstydzę, że film wojna polsko-ruska ma przy kraj produkcji napisane : Polska.

Tak na poważnie jeżeli się wstydzisz, że jesteś Polką bo ktoś coś napisał na głupim forum może świadczyć, że jesteś polofobką. Z powodu głupich komentarzy wstydzić się bycia Polką hahaha.
Może oglądasz tvn i tam wpoili to takie głupoty? Może.

Pseudoautochton

Xawery Żuławski to właśnie mizeria polskiej współczesnej kinematografii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones