Xawery Żuławski

5,9
750 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Xawery Żuławski

"Chaos" ok. film z przesłaniem, "Wojna Polsko-Ruska" już bez polotu , gdyby nie gra Borysa Szyca, byłby filmem mocno przeciętnym, poczekajmy na jego nastepne popisy reżyserskie.Ale Gość ma chryzme i talent,chociaż ma swój krzyżyk - który będzie dzwigał do końca życia -
Jest taki grób na cmentarzu w Podwarszawskich Pyrach - gdzie spoczywaja doczesne szczątki pewnej ładnej dziewczyny - do jej tragicznej śmierci walnie przyczynił się Pan Xawery - nazywała się Barbara Kosmal, odwiędza to miejsce często; niegdyś piekna- taka Polska "Brigitte Bardot"-jej matka Barbara Brylska, za każdym razem zalewa się łzami -
załosny widok - ciekawe jak Panu Xaweremu się z tym żyje. Tak to już jest w zyciu, aby być płodnym twórcą, trzeba mieć bagaż tragicznych doświadczeń

piter_filmweb

O tym tragicznym wydarzeniu dowiedziałem się z innego Twojego wpisu. To fakt, smutna historia, ale co ma na celu wypisywanie na FW na podstronach osób spokrewnionych z Panem Xawerym o tym wydarzeniu z niemal maniakalną częstotliwością? Jesteś spokrewniony z rodziną zmarłej czy masz w tym inny cel? Żuławski Ci podpadł czy co? Pytam z ciekawości.
Wypisywanie tekstów typu "Czy jego matka modli się o zmarłą" "dozgonne piętno" itd jest nietaktem. Przypuszczam, że nie siedziałeś wtedy na tylnym siedzeniu, więc nie wiesz co było przyczyną utraty kontroli nad samochodem.

fahret_tudor

chodziłem z nią do kochanowskiego LO XXVIII w W- wie koleżanką moją była - co do przyczyny to proste - kac i dragi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones